Izvori Magije - TCG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen TCG igri - Izvori Magije.
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Ideje za Nove špilove

Go down 
+2
OmniMag
Sephiron
6 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
evilgoldy
Initiate
evilgoldy


Број порука : 48
Mana : 58
Učlanio se : 28.01.2010

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 15, 2010 2:25 pm

Evo jednog malo drugacijeg zadatka. Naime, u tekstu u kojem je predstavljen Kira, kaze se sledece:
Цитат :
svi početni špilovi Treće edicije biće izgrađeni oko po jednog od njih.
Naravno, ovo "njih" se odnosi na usamljenike. Odatle sledi i pitanje: kako bi po vama trebalo da izgleda zuti pocetni spil Trece edicije (40 karata = 5 zlatnih /jedna od njih je Kira/ + 10 srebrnih + 25 obicnih)?
Dodatne napomene:
- najavljeno je da je akcenat reprintovanih karti na starijim edicijama, pa obratite paznju i na to pri odabiru karti;
- u pitanju su pocetni spilovi, pa vodite racuna i o igrivosti, ali i o raznovrsnosti (bez previse uskih strategija);
- zlatne i srebrne karte ne bi trebalo da se jave u vise od jednog primerka, obicne najvise u dva;
- smislite i odgovarajuce ime za spil! Very Happy

PS. Iako ne znamo tacan izgled ostalih usamljenika, prilicno je jasno za vecinu njih ko su i sta rade (ko bese kandidat za plavu? Petri Bodri?), pa mozemo ovo prosiriti i na njih. Smile


Edit - evo mog predloga:
Komandant Kira, Zmajeviti (z) 1
Junačke Pesme (z) 1
Sveti Čovek (z)1
Pravda (z)1
Druga Zora (z)1
Brdska Streličarka (s) 1
Dušebrižnik (s)1
Pali Ratnik (s)1
Završni Udarac (s)1
Anđeo Hranitelj (s)1
Ideolog (s)1
Žuti Biser (s)1
Naučena Opreznost (s)1
Vekovni Stražar (s)1
Bljesak Oštrice (s)1
Okamenjenost 2
Raščinjavanje 1
Diverzantski Odred 2
Megdandžija 1
Kraljeva Garda 1
Zlatnorepi Soko 2
Zmajeviti Lukavac 1
Moć Zemlje 2
Kavgadžija 2
Skrivanje 1
Zmajeviti Buntovnik 1
Krilati Pratilac 2
Epski Pobednik 2
Dolazak Pegaza 1
Čuvar Svetilišta 2
Vila Izvorkinja 2
Назад на врх Go down
OmniMag
Initiate
OmniMag


Број порука : 31
Mana : 35
Učlanio se : 12.01.2010
Локација : Dalaran

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 11:33 pm

Hehe, sviđa mi se ideja o početnim špilovima treće edicije.

Mogao bih da napisem ideju za crni do sutra.
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 12:48 pm

pohvala za korišćenje tabele.. Wink

anyway.. mislim da je teško predviđati Usamljenike, odnosno šta rade, kada je i sama Kira prošla nepredviđeno svemoćna karta, na koju niko ne bi ni pomislio, kako su nam doglave Orlavi i Mačevi Britkog Uma i Igre Senki.. but.. there it is..

Uzgred, ne verujem da bi Pali Ratnik upao u ovu kombinaciju, prvenstveno što ne vidim baš svrhu njegovog reprinta.. ali ajde, it was one of my favourite cards.. Smile

u svakom slučaju.. interesantan zadatak..

mene najviše brine Usamljenik plave boje. Za sve ostale mi je jasno, samo za plavu sam neodređen.. ..Petri je neuromancer.. sto mi pomalo nije za plavu boju, ali then again.. there it is..

btw.. nisi dao ime svom špilu.. Smile
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
evilgoldy
Initiate
evilgoldy


Број порука : 48
Mana : 58
Učlanio se : 28.01.2010

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 2:23 pm

Aaa, u persun, kako sam mogao ime da zaboravim?! Mad Hmm, neka bude nesto originalno, tipa: "Kirin Odred" Laughing

Sto se tice Palog Ratnika, bilo je: ili on, ili Casna Garda. Na kraju sam ipak izabrao prvog, zato sto: 1) malo je "masniji", a vec sam bio odlucio da ne zelim Bezbojnog Zastitnika na mestu artefakt bica, pa je Ratnik lepo popunio tu prazninu; 2) pripada odlicnom ciklusu Istocnika iz Doba Saveza, koji po meni svakako zasluzuju reprint!


Nego, nesto sam bio razmisljao o obicnim kartama koje su stampane kao promo karte za Doba Misterija (Rascinjavanje, Pogled Satira, Grom, Ometanje, Prirodna Transformacija) - da li je moguce da ih to diskvalifikuje kao kandidate za Trecu Ediciju? Njihov reprint svakako nije neophodan jer je "trziste" dovoljno zasiceno, a opet, trebalo bi da budu prisutni zbog online igre koja ce u startu imati samo novu ediciju... Neutral
Назад на врх Go down
OmniMag
Initiate
OmniMag


Број порука : 31
Mana : 35
Učlanio se : 12.01.2010
Локација : Dalaran

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 10:51 pm

OmniMag ::
Mogao bih da napisem ideju za crni do sutra.

Pa eto, ajde da ispunim svoje obećanje.

Crni početni špil

Markus, Nekromanser
Morana
Strašilo
Transilvanijski Grof
Smrtonosni Krug

Gladna Smrt
Pomračenje Svesti
Dodir Smrti
Podizanje Mrtvih
Ispijač
Sejmen
Zmijski Dodir
Opasna Krađa
Teleskop Nemirnih Snova
Vekovni Stražar

Teror Mraka 2
Glasno Prizivanje
Bezumlje
Crno Dete
Drumski Razbojnik
Neprirodna Glad
Pogled Satira
Kužna Nakaza 2
Nečista Moć
Štetočina
Stvožder
Surovi razbojnik
Zlobnik

Bolje bi bilo da završim pisanje i prepravke, jer još malo pa mi počinje "Na zmajevom putu".
Kažite šta mislite...
Назад на врх Go down
Sephiron
The Puppet Master
Sephiron


Број порука : 154
Mana : 220
Učlanio se : 22.07.2009
Godina : 34
Локација : Between Heaven & Hell

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 12:57 pm

..sta je svima sa Vekovnim Stražarem..? Laughing
Назад на врх Go down
https://izvorimagije.forumsc.net
evilgoldy
Initiate
evilgoldy


Број порука : 48
Mana : 58
Učlanio se : 28.01.2010

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 2:09 pm

Pa u zutom "lezi", al' za crni nije nikako (usotalom, crni do sada nisu ni dobijali artefakt bica u pocetnim spilovima, pa tako bi trebalo i da ostane). Inace, ono u globalu deluje malo prejako za pocetni spil... Neutral
Назад на врх Go down
OmniMag
Initiate
OmniMag


Број порука : 31
Mana : 35
Učlanio se : 12.01.2010
Локација : Dalaran

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 4:09 pm

Vekovnog stražara sam ubacio jer sam mislio da u svakom mora biti jedno artefakt-bice Smile , ali u pravu ste, ovde ne treba...
Priznajem da je prejako, ovo je početni špil koji sam oduvek želeo da kupim, bez Tihih Leševa i Zloslutnica Very Happy

Btw. Zasto uopšte postoji karta Tihi Leševi? 3mane 20/20zombi, ništa ne radi,
jedino mi se propratni tekst sviđa, a mogao je ovaj tekstnekoj mnogo boljoj i vidjenijoj karti da pristaje Smile
Назад на врх Go down
evilgoldy
Initiate
evilgoldy


Број порука : 48
Mana : 58
Učlanio se : 28.01.2010

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 13, 2010 10:13 am

Videh u MtG da imaju duel deckove - parove spilova namenjenih da se pikaju jedan protiv drugog. Meni to zvuci interesantno, pa za sledeci zadatak osmislite spilove u tom fazonu za vectiti derbi: ARTEFAKTI vs PROMENE! Laughing Dakle, dva spila, 60 karata, uz minimum 50% artefakata, odnosno promena, a da bude zanimljivije, bilo bi dobro drzati se ogranicenja koje su potencirali na IM sajtu od najvise 10 zlatnih karata po spilu.

Za mazohiste, bonus zadatak: pokusajte da napravite spilove koji su 100% sacinjeni od artefakata ili promena (u ovom slucaju nema ogranicenja u retkosti). Wink
Назад на врх Go down
evilgoldy
Initiate
evilgoldy


Број порука : 48
Mana : 58
Učlanio se : 28.01.2010

Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitimeTue May 11, 2010 4:34 pm

Promenljivost:

4 x Bujan Drvo
2 x Iživljavanje
3 x Kamena Uspavanka
1 x Uzdržavanje
4 x Glava Crnog Zmaja
2 x Pojaèana Reprodukcija
4 x Zemljotrag Ravnanja
2 x Polje Crvene Negacije
1 x Sveto Tlo
4 x Okamenjenost
3 x Suðendan
3 x Konji Sedlani
1 x Neèista Aura
4 x Stari Hrast
4 x Smrtonosni Krug
1 x Viðenja u Tami
2 x Glad Živog Korenja
3 x Srce Vuka Urlik Zveri
3 x Ogledalo Duše
1 x Žrtva Crnom Bogu
1 x Vuèja Maska
2 x Neodluènost
2 x Nerazumna Mržnja
3 x Žeð Mrtvih

Smile

---------------------------------------

Artefacto:

4 x Oknitopter
4 x Kameni Kovaè
4 x Golem Sna
3 x Odbaèiteljnik
2 x Branilac Drevni

3 x Gravitarijum
2 x Korice Znaj-knjige
2 x Mihaijev Trnoštit
2 x Magièna Sablja
4 x Medaljoni Refleksije
4 x Soèivo Duge
2 x Napuštena Riznica
4 x Dvorana Tišine
4 x Gvožða
3 x Maè Britkog Uma
2 x Seèivo Lažnog Života
1 x Maè Igre Senki
1 x Prsten Sreæe
3 x Znak Manipulacije
2 x Brava s Pet Kljuèeva
3 x Èuvari Obale
1 x Borna Kola
Назад на врх Go down
Sponsored content





Ideje za Nove špilove - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ideje za Nove špilove   Ideje za Nove špilove - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Ideje za Nove špilove
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ideje za Nove karte

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Izvori Magije - TCG :: Takmičarski deo :: Predlozi-
Скочи на: